היכן מומלץ לשהות בליון?

האזורים השונים של ליון

ליון היא עיר יפה בצרפת, וזה מקום נהדר לבקר בו. אבל איפה כדאי ללון? ישנם אזורים רבים ושונים בעיר, שלכל אחד יש את הקסם והאטרקציות המיוחדות לו. כדי לעזור לך להחליט איזה אזור בליון הוא הטוב ביותר עבורך, הנה סקירה קצרה של האזורים השונים.

העיר העתיקה (Vieux Lyon)

העיר העתיקה, או Vieux Lyon, היא החלק העתיק ביותר של העיר והוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הוא מלא ברחובות צרים מרוצפי אבן, מבנים עתיקים ובתי קפה מוזרים. זהו מקום נהדר לשהות בו אם אתם רוצים לחוות את ההיסטוריה והתרבות של ליון. הוא גם קרוב לרבות מהאטרקציות המרכזיות של העיר, כמו קתדרלת סנט ג'ון והאמפיתיאטרון הרומי.

Presqu'île

ה-Presqu'île הוא האזור שבין נהרות הרון והסאון. זהו האזור הפופולרי ביותר לתיירים, מכיוון שהוא ביתם של רבות מהאטרקציות המרכזיות של העיר, כמו כיכר בלקור ומוזיאון היפה לאמנויות. זהו גם מקום נהדר לשהות בו אם אתם רוצים להיות קרובים לחיי הלילה ולקניות של העיר.

הקרואה-רוס

Croix-Rousse היא שכונה בראש גבעה בצפון העיר. הוא ידוע באווירה התוססת שלו ובבתי הקפה והמסעדות הרבים שבו. זהו מקום נהדר לשהות בו אם אתם רוצים לחוות את התרבות המקומית ולחקור את השווקים הרבים של העיר.

הפרברים

הפרברים של ליון הם אופציה נהדרת אם אתה רוצה להישאר מחוץ למרכז העיר. הם שקטים ובמחיר סביר יותר ממרכז העיר, והם עדיין קרובים מספיק לעיר כדי להיות נוחים.

טבלה: היכן ללון בליון

אֵזוֹר תיאור
העיר העתיקה (Vieux Lyon) החלק העתיק ביותר של העיר, מלא ברחובות מרוצפים צרים, מבנים עתיקים ובתי קפה מוזרים.
Presqu'île האזור שבין נהרות הרון והסאון, ביתם של רבות מהאטרקציות המרכזיות של העיר.
הקרואה-רוס שכונה בראש גבעה בצפון העיר, הידועה באווירה התוססת ובבתי הקפה והמסעדות הרבים שבה.
הפרברים שקט ובמחיר סביר יותר ממרכז העיר, ועדיין קרוב מספיק לעיר כדי שיהיה נוח.

לא משנה היכן תחליטו להישאר בליון, בטוח שתהנו. העיר מלאה בהיסטוריה, תרבות ואטרקציות, והיא מקום נהדר לחקור. אז, קחו את הזמן שלכם וחקרו את האזורים השונים של העיר כדי למצוא את המקום המושלם עבורכם.